Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

Місто Соледар розташоване при впадінні річки Мокра Плотва в річку Бахмутку /притока Сіверського Донця/, на північно-східній частині Донецької області на відстані 20 км від районного центру м. Артемівська та 100 кілометрів від обласного центру .

     Місто формувалось із окремих сіл та селищ. На місці сучасного міста з ХVІІ сторіччя було розташоване село Брянцівка. Його жителями стали козаки Ізюмського полку та переселенці з півночі України. Їх  основним заняттям було солеваріння. Пізніше в ХІХ –ХХ ст.ст. після відкриття родовищ кам»яної солі були побудовані рудники та заводи.

       Місто Соледар засноване 21 серпня 1924 року як селище Карло-Лібкнехтівськ .

    Рішенням Донецького облвиконкому від  09 червня 1965 року селища Карло-Лібкнехтівськ та Білокам»янка  були об»єднані в один населений пункт  - місто Карло-Лібкхнехтівськ  .

     Постановою Верховної Ради УРСР від 5 липня 1991 року № 1301-ХІІ місто Карло-Лібкнехтівськ Артемівської міськради Донецької області перейменовано на місто Соледар.

    Постановою Верховної Ради України від 08 липня 1999 року  № 546 у межі міста були включені селища міського типу Дворіччя та Сіль і затверджена межа міста Соледар загальною площею 1410, 8 га.

      У м. Соледарі в 2004 році відбулося перейменування деяких вулиць.

     Кількісний склад міської ради становить 25 депутатів, які були обрані територіальною громадою у 2016 році.

      На території міста Соледар знаходяться підприємства та організації , від господарської та благодійної діяльності яких   залежить життєзабезпечення міста та його мешканців, а також наповнення бюджету громади.

   Державне підприємство «Артемсіль»- найкрупніше в Європі підприємство, яке працює за прогресивними технологіями видобутку, переробки, упакування та відвантаження солі та   є містоутворюючим підприємством. Запасів солі у родовищі ще на дві тисячі років. У складі підприємства 4 рудники і ремонтно-будівельне управління. Підприємство –є лідером по реалізації солі. Близько 60 % продукції експортується. Продукція користується попитом на ринках двадцяти двох країн світу, серед яких республіки Балтії, країни СНД, Австрія, Фінляндія, Російська Федерація, Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Румунія, Болгарія, Сербія та ін..   На цьому підприємстві працює більша частина мешканців міста.

    У грудні 2002 року фірма КНАУФ придбала акції ЗАТ «Деконський гіпс» і разом з цим ліцензії на видобуток гіпсового каменю на декількох родовищах (Нирківське, Покровське, Михайлівське). У жовтні 2003 року завдяки вкладеним іноземним інвестиціям у місті запрацювало нове модернізоване підприємство - ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас». У максимально стислі терміни, до лютого 2004 року, був запущений у виробництво базовий асортимент сухих сумішей КНАУФ.За цей час тут виросли нові виробничі корпуси, оновлена інфраструктура, було змонтовано та введено в дію новітнє технологічне обладнання. Урочиста церемонія відкриття нового заводу відбулася 7 вересня 2006 року.

    Товариство з обмеженою відповідальністю «Кнауф Гіпс Донбас» - є провідним виробником будівельних і обробних матеріалів в Україні, яке використовує місцеву сировину соледарських та Артемівського району родовищ.

    Комунальне підприємство «Розсадник декоративних та лісових культур «Ялинка», яке є єдиним в Україні розсадником по промисловому вирощуванню блакитних та сріблястих ялинок. Продукція цього підприємства користується попитом як в Україні, так і країнах ближнього та далекого зарубіжжя.

      Для обслуговування населення функціонують комунальні підприємства «Ремонтник», «Комунальник».

     Приватне акціонерне товариство «Белокамʹянські вогнетриви» , що випускало високоглиноземісті вогнетривні вироби та шамотні вироби особо складних марок з квітня 2014 роцку знаходиться у процесі банкрутства та санації. 

   У 1993 році в соляних шахтних виробітках був відкритий спелеосанаторій «Донбас», нині товариство з обмеженою відповідальністю «Спелеосанаторій  «Соляна симфонія». Це унікальна здравниця для лікування хворих на бронхіальну астму, захворювання дихальних шляхів. З травня 2014 року тимчасово не працює.

   Відновлено музей солевидобутку, утворений в ХI столітті, який знаходиться на 160 – метровій глибині відпрацьованих соляних галереях шахти. В одній галереї, поруч із музеєм, знаходиться диво людського творіння – підземна функціонуюча православна церква.

    У місті функціонують 47 об’єктів торгівлі, 9 об’єктів ресторанного господарства, 11 об’єктів побутових та платних послуг.

  Послуги населенню міста по перевезенню пасажирів надаються ТОВ Артемівським автотранспортним підприємством «АТП -11406». Функціонують залізнична станція Сіль, станція Деконська та дільниця Сіль вагонного експлуатаційно – ремонтного депо Красний Лиман  (з 01.04.2013р.).

   Міський телефонний зв'язок забезпечує підприємство ПАТ «Укртелеком». Телефонна мережа складає 2500 номерів.

    Виконання послуг у комп'ютерній мережі передачі даних INNRA Net з виходом у глобальну мережу Internet здійснює сервіс провайдер публічне акціонерне товариство «Укртелеком», «Артнет», «БІНЕТ» .

Оператори мобільного зв’язку - МТС, Київстар і Life.

Фінансові послуги населенню надають :

Соледарське відділення ВАТ «Ощадбанк»,

Соледарське відділення регіонального управління «Приватбанк»,

відділення ПУМБ у м. Соледарі,

відділення поштового зв’язку Соледар – центр УДППЗ «Укрпошта».

    Система охорони здоров'я представлена первинним рівенем надання медичної допомоги - амбулаторією № 5 комунального закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Артемівської міської ради», бригадою комунальної медичної установи «Краматорська станція швидкої медичної допомоги», вторинним рівенем надання медичної допомоги - Соледарською міською лікарнею № 4 на 30 ліжко – місць стаціонарного лікування.

   Система охорони правопорядку , свобод і законних  інтересів громадян була представлена Соледарським відділенням міліції, яким здійснюється  профілактична, соціально-агітаційна, правова і консультативна роботи з сім’ями, що потребують соціальної допомоги. З 07.11.2015року набув чинності Закон України «Про національну поліцію».

    Мережа освітніх закладів складається з 2-х  загальноосвітніх шкіл №13, №14, 3-х дошкільних навчальних закладів №14, №17,№59, навчально-виховного комплексу «Загальноосвітній навчальний заклад - дошкільний навчальний заклад 1 ступеню» №23, професійного ліцею.

     На території міста функціонують філія дитячої бібліотеки м Артемівська,  школа мистецтв, Центр культури та народної творчості, Будинок сімейного дозвілля, Центр дітей та юнацтва;  сучасний спортивний комплекс з плавальним басейном. Для дозвілля населення обладнано стадіон, 2 футбольних поля, 5 спортивних майданчиків, . В період з 2011 по 2015 роки було збудовано 7 дитячих майданчиків.

У місті діє  9 громадських  та  4 релігійних організацій.

      На виконання Закону України від 09 квітня 2015 року №317-VIII  «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»,згідно з рішенням Соледарської міської ради від 15.10.2015. №6/74-914, від 13.05.2016 №6/85-1011 «Про перейменування вулиць, провулків м.Соледара»,   були перейменовані такі вулиці:

№з/п

Існуюча назва вулиці, провулка

Нова назва вулиці, провулка

1.

Артема

Широка

2.

Ворошилова

Майстрова

3.

Дзержинського

Залізнична

4 Жовтнева Соледарська
5 пров.Жовтневий пров.Соледарський

6

Калініна

Дружби

7

Кірова

Злагоди

8

Комінтерна

Лугова

9

Комсомольська

Тіниста

10

пров.Комсомольський

Тінистий

11

Котовського

Весняна

12

пров.Котовського

Весняний

13.

Крупської

Річна

14.

Куйбишева

Соляників

15.

Леніна

Паркова

16.

Луначарського

Дачна

17.

Петровського

Світла

18 Радянська Центральна

19.

Свердлова

Шахтарська

20.

Фрунзе

Медова

21.

Фурманова

Миру

22.

пров. Фурманова

Миру

23 Червонознаменна Сонячна

24.

Щорса

Щедра

25.

21-ї річниці Жовтня

Молодіжна

26

40 років Жовтня

Польова

27

60 років Жовтня

Преображенська

 

Чисельність населення становить 11400тис. чоловік.

 

Почесні громадяни міста: Несмєха Сергій Корнійович, Щемельова Лідія Сергіївна, Пирін Сергій Миколайович, Бірюков Анатолій Федорович, Степаненко Олександр Миколайович.

 

 

Золотий фонд – це жителі міста, які своєю працею створюють умови для якісного життя у місті та державі.

 

 

 

Юридична адреса :  вул. Паркова, 3а, м. Бахмут, м. Соледар, Донецька область, Україна 84545

Телефон приймальні  - 44-20-68

Факс – (0627) 44 -20-65  

Електронна пошта –  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   

Яндекс.Метрика