Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

 

 

 Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецкій області інформує!

 

 

Бахмутська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Донецькій області нагадує графік роботи Центру обслуговування платників податків Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:

 

Графік роботи Центру обслуговування платників податків Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області:

вул. Василя Першина, 8, м. Бахмут, Донецька область, 84500, Украина

Понеділок - четвер   - з  9:00 до 18:00 

П’ятниця – з 900 до 1645

Субота - з 9-00 до 13-00

перерва з 13-00 до 13-45

вихідний: неділя

Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.,

Факс: 44-60-02

Телефони:

Громадська приймальня: 44-60-02

З питань роз'яснень застосування норм Податкового кодексу України можна звертатись до консультаційного центру за телефонами: 44-59-86.

Приймальня громадян:

Попередній запис громадян на особистий прийом до посадових осіб Бахмутської ОДПІ здійснюється з понеділка по п’ятницю з 900до 1300 та з 1345 до 1800 (у п’ятницю – до 1645у телефонному режимі за номером: 44-59-86.

Запис на черговий прийом до керівництва органу ДФС припиняється за десять робочих днів до дати особистого прийому, до посадових осіб структурних підрозділів органів ДФС  - за п'ять робочих днів до дати особистого прийому.

Запис на наступний прийом розпочинається в день припинення запису на черговий прийом.

ДО УВАГИ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКІВ!

НОВІ РАХУНКИ!

 

Головне управління ДФС у Донецькій області повідомляє про зміну реквізитів бюджетних рахунків для сплати податків і зборів до державного і місцевих бюджетів, які почали діяти з 02.07.2018.

Шановні громадяни! Якщо ви збираєтесь сплатити будь-який податок, будь ласка, УТОЧНІТЬ БЮДЖЕТНИЙ РАХУНОК!!!

 

Декларацію з ПДВ із змінами слід подати вперше за червень 2018 року (ІІІ квартал 2018 року)

 

Міністерство фінансів України наказом від 23.03.2018 № 381 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року N21» оновило форми додатків 1, 5 і 9 до декларації з ПДВ та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затверджені наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21. Цей Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Наказ № 381 опубліковано в журналі «Офіційний вісник України» від 04.05.2018 р. № 35, тому набере чинності з 01 червня 2018 року.

Відповідно до норм п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. Таким чином, оновлені додатки платники ПДВ повинні будуть заповнювати під час подання декларації з ПДВ за червень 2018 року (ІІІ квартал 2018 року).

Щодо змін до додатків, то відповідно до них:

– доповнено додаток 9 (ДС9) до декларації з ПДВ новим полем 06 «Дата включення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації»;

– викладено в новій редакції норми п. 18 розд. ІІІ Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 р. № 21 (далі – Порядок № 21), відповідно до якого в таблиці 1 додатка 9 (ДС9) потрібно зазначати обсяг податкових зобов'язань із ПДВ із постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16 1.3 Закону України від 24 червня 2004 року N 1877-IV «Про державну підтримку сільського господарства України», розрахований за даними податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у ЄРПН. Тому згідно з цими змінами таблиця 1 додатка 9 (ДС9) складається з двох таких рядків:

- рядок 1 – «Обсяг операцій з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними пунктом 16 1.3 статті 16 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (без податку на додану вартість)»;

- рядок 2 – «Сума податку на додану вартість, нарахована за операціями, визначеними пунктом 16 1.3 статті 16 1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України», відповідно до обсягу постачання товарів, зазначеного в рядку 1»;

– доповнено додаток 1 (Д1) двома новими таблицями (1.1 і 1.2), у яких зазначатимуть:

- відомості з таблиці 1 додатка 1(Д1) про коригування податкових зобов'язань у разі збільшення суми компенсації за звітний (податковий) період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному (податковому) періоді та не зареєстрованих у ЄРПН, на дату подання декларації з ПДВ (таблиця 1.1);

- відомості про коригування податкових зобов'язань у разі збільшення суми компенсації за минулі звітні (податкові) періоди на підставі розрахунків коригування до податкових накладних, складених з 01.07.2015 та не зареєстрованих у ЄРПН на дату подання декларації з ПДВ (крім розрахунків коригування, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подають таку декларацію, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені в таблиці 1.1 додатка 1(Д1)) (таблиця 1.2);

– доповнено додаток 5 (Д5) двома новими таблицями, у яких зазначатимуть:

- відомості з таблиці 1 додатка 5 (Д5) про включені суми ПДВ, вказані в податкових накладних, не зареєстрованих у ЄРПН на дату подання декларації з ПДВ, до суми податкових зобов'язань за звітний (податковий) період (таблиця 1.1);

- відомості про суми ПДВ, вказані в податкових накладних, складених з 01.07.2015 і включених до суми податкових зобов'язань за минулі звітні (податкові) періоди та не зареєстрованих у ЄРПН на дату подання декларації з ПДВ (крім податкових накладних, які складені у звітному (податковому) періоді, за який подають таку декларацію, та які не зареєстровані в ЄРПН, що зазначені в таблиці 1.1 додатка 5 (Д5)) (таблиця 1.2).

Відомості до таблиць 1.2 додатка 1 (Д1) та додатка 5 (Д5) вносять одноразово у звітному (податковому) періоді, за який уперше подають декларацію, з урахуванням зазначених змін.

 

Нерухомість у дарунок від іншої фізичної особи

 

За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов’язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність (п. 1 ст. 717 Цивільного кодексу).

Договір дарування нерухомої речі укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню (п. 2 ст. 719 зазначеного Кодексу).

Оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу, відповідно до п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з цим розділом (пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Статтею 174 Податкового кодексу встановлено порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.

Об’єкти дарування, зазначені в п. 174.1 цієї статті, зокрема об’єкти нерухомості, подаровані платнику податку іншою фізичною особою, оподатковуються згідно з правилами, встановленими розділом IV Податкового кодексу для оподаткування спадщини (п. 174.6 ст. 174 Кодексу).

Згідно з пп. 174.2.2 п. 174.2 цієї статті вартість будь-якого об’єкта спадщини/дарування, що успадковується/отримується у дарунок спадкоємцями/обдаровуваними, які не є членами сім’ї спадкодавця/дарувальника першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5 %, визначеною п. 167.2 ст. 167 Податкового кодексу.

Відповідно до п. 174.3 ст. 174 Кодексу особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці/обдаровувані, які отримали спадщину/дарунок.

Дохід у вигляді вартості успадкованого/отриманого у дарунок нерухомого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім, зокрема, спадкоємців/обдаровуваних резидентів, які отримали у спадщину/дарунок об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО, а також тих резидентів, які сплатили податок до нотаріального оформлення об’єктів спадщини/дарування.

Крім того, зазначений дохід є об’єктом оподаткування військовим збором (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу).

Ставка військового збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту (пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Отже, дохід у вигляді вартості прийнятого у дарунок нерухомого майна фізичною особою — резидентом, яка не є членом сім’ї дарувальника першого та другого ступенів споріднення, оподатковується пдфо (5 %) та військовим збором (1,5 %) на загальних підставах і зазначається такою особою в річній податковій декларації у разі якщо податок (збір) не було сплачено до нотаріального оформлення об’єкта дарування.

 

 

 

Продаж приміщення фізичною особою

 

Фізична особа планує продати підприємству нерухоме майно (складське приміщення). Договір купівлі-продажу посвідчуватиметься нотаріусом. Хто зобов’язаний відобразити у формі № 1ДФ доходи фізичної особи з продажу цього майна?

 

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого (рухомого) майна регулюється статтями 172 та 173 розділу IV Податкового кодексу.

Згідно з п. 172.4 ст. 172 та п. 173.4 ст. 173 Кодексу нотаріус щокварталу подає до контролюючого органу за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про проведені операції з продажу (обміну) об’єктів нерухомості тільки між фізичними особами та про пос­відчені договори купівлі-продажу (міни) рухомого майна.

Відповідно до п. 172.7 ст. 172 та п. 173.3 ст. 173 Податкового кодексу у разі якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого, рухомого майна є юридична особа чи фізична особа — підприємець, то така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну), тобто зобов’язана виконати всі визначені розділом IV цього Кодексу функції податкового агента.

Особи, які відповідно до Податкового кодексу мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, форму № 1ДФ до контролюючого органу за місцем свого розташування. Така форма подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду (пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу).

Отже, стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна в цьому випадку є юридична особа, яка повинна виконати функції податкового агента, зокрема у частині подання звітності за фор­мою № 1ДФ.

Відображення приватними нотаріусами інформації про проведені операції з продажу (обміну) об’єктів нерухомості проводяться у випадку, коли сторонами відповідного договору є фізичні особи.

 

 

Оцінка земельної ділянки

 

Яку оцінку землі слід враховувати при оподаткуванні доходу, отриманого у вигляді успадкованої чи прийнятої у дарунок земельної ділянки: експертну чи нормативну?

Оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розділом IV Податкового кодексу, відповідно до пп. 164.2.10 п. 164.2 ст. 164 якого до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна у межах, що оподатковується згідно з цим розділом.

Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав, визначено ст. 174 Податкового кодексу, згідно з п. 174.3 якої особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці (обдаровувані), які отримали спадщину (дарунок).

Відповідно до п. 174.8 цієї статті у разі спадкування будь-яких об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

Якщо об’єкти, подаровані платнику податку, оподатковуються за нульовою ставкою, оціночна вартість таких об’єктів з метою оподаткування не визначається.

В інших випадках отримання доходів у вигляді об’єктів спадщини/дарунків об’єктом оподаткування є оціночна вартість таких об’єктів спадщини/дарунків, визначена згідно із законом.

З метою визначення вартості земельної ділянки проводиться експертна грошова оцінка земельної ділянки (ст. 5 Закону про оцінку земель).

Відповідно до ст. 15 цього Закону підставами для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки є договір, який укладається в порядку, встановленому законом, а також рішення суду.

Отже, з метою визначення вартості земельної ділянки, отриманої у спадщину (дарунок), проводиться експертна грошова оцінка такої ділянки.

 

За якою ознакою доходу у формі № 1ДФ відображається дохід від надання фізичною особою в оренду автомобіля?

 

Об’єктом оподаткування фізичної особи — резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід (пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 Податкового кодексу). При цьому загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду (п. 164.1 ст. 164 цього Кодексу).

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються відповідно до пп. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу інші доходи, крім зазначених у ст. 165 цього Кодексу.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Податкового кодексу (18 %).

Крім того, доходи, визначені ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5 %.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Податкового кодексу (пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX Кодексу).

Таким чином, якщо фізична особа надає підприємству в оренду рухоме майно (автомобіль), то такий дохід включається податковим агентом до складу загального оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %. У формі № 1ДФ такий дохід зазначається за ознакою доходу «127».

 

Який штраф передбачено, якщо  податковим агентом допущено помилку у графі «Ознака доходу» форми № 1ДФ.?

 

Підпунктом 3.2 розділу ІІІ Порядку № 4 визначено, що у графі 3а «Сума нарахованого доходу» форми № 1ДФ відображається, зокрема, за звітний квартал дохід, який нараховано фізичній особі згідно з довідником ознак доходів.

Оскільки в оподаткуванні податком на доходи фізичних осіб за окремими доходами діють різні ставки податку (наприклад, дивіденди — 9 %, продаж рухомого майна — 5 % тощо), при заповнен­ні звітності з неправильною ознакою виду доходу зазначена сума нарахованого (перерахованого) податку може не відповідати ставці податку, що утримується з такого доходу.

Отже, відображення у графі 5 форми № 1ДФ доходу з іншою ознакою, яка не відповідає виду нарахованого (виплаченого) доходу фізичної особи, є порушенням заповнення цієї форми та свідчить про надання недостовірних даних.

З метою виправлення зазначених помилок податковий агент має подати до контролюючого органу нову звітну або уточнюючу форму.

У разі подання податковим агентом уточнюючої форми № 1ДФ до такого податкового агента застосовується відповідальність, передбачена п. 119.2 ст. 119 Податкового кодексу, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 1 020 грн.

 

Сплата ПДФО за підрозділи

 

Порядок сплати (перерахування) ПДФО до бюджету встановлено п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу, згідно з пп. 168.4.1 якого податок, утриманий з доходів резидентів та нерезидентів, зараховується до бюджету відповідно до Бюджетного кодексу.

Статтею 64 Бюджетного кодексу встановлено, що ПДФО, який сплачується (перераховується) податковим агентом — юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента — юридичної особи, зараховується до відповідного бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що виплачуються фізичній особі.

Порядок сплати (перерахування) ПДФО застосовується всіма юридичними особами, у тому числі тими, що мають філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, розташовані на території іншої територіальної громади, ніж така юридична особа, а також відокремленими підрозділами, яким у встановленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку.

У разі прийняття рішення про створення відокремленого підрозділу юридична особа повідомляє про це контролюючі органи за своїм місцезнаходженням та місцезнаходженням таких новостворених підрозділів у встановленому порядку (пп. 168.4.2 п. 168.4 ст. 168 Податкового кодексу).

Відповідно до пп. 168.4.3 цього пункту суми податку на доходи, нараховані відок­ремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаход­женням такого відокремленого підрозділу.

Якщо відокремлений підрозділ не уповноважено нараховувати (сплачувати) ПДФО за такий відокремлений підрозділ, усі обов’язки податкового агента виконує юридична особа. Податок на доходи, нарахований працівникам відокремленого підрозділу, перераховується до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого відок­ремленого підрозділу.

 

 

   Підсумки роботи Бахмутської  ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області за січень-червень 2018 року

 

За шість місяців 2018 року Бахмутською ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області направлено до Зведеного бюджету України  698,4 млн гривень. Зокрема, протягом червня  2018 року платники Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області, сплатили до загального фонду 88,2 млн.грн., у т.ч. до Державного бюджету 26,0  млн гривень. Основними джерелами наповнення Зведеного бюджету є податок на доходи фiзичних осiб, якого сплачено 65,7 млн грн, земельний податок – 6,2 млн.грн., військовий збір – 4,5  млн грн та інші.

Своєчасна та повна сплата податків і зборів до бюджетів усіх рівнів – це одна з передумов відновлення фінансової стабільності та добробуту нашої країни та кожного її громадянина. 

Працівники органів ДФС, у свою чергу, прагнуть забезпечити відкритий формат взаємодії з платниками податків, створити для бізнесу більш комфортні умови шляхом надання якісних консультативних послуг,  приведення електронних сервісів до європейських стандартів, а також впровадження нових.

 

 

У січні – червні  2018 року Центром обслуговування платників Бахмутської ОДПІ надано більше 10 тисяч адміністративних послуг

 

Для забезпечення комфортних умов для платників податків У Центрі обслуговування платників Бахмутської є місця для заповнення документів та заяв, зразки заповнених заяв та декларацій, а також інформаційні картки адміністративних послуг. Вся необхідна відвідувачам інформація розміщується на стендах та постійно оновлюється.

Так, станом на 01.07.2018 року  на обліку в ОДПІ перебуває 15201 платників податків, з яких 5368 юридичних осіб та 9833 фізичних осіб – підприємців. Кількість платників ПДВ складає 420 осіб, у тому числі 379 юридичних осіб.

Протягом 5 місяців поточного року відвідувачам Центру обслуговування платників Бахмутської ОДПІ було надано  10865 адміністративних послуг. З початку року з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків видано  3870 відомості про суми і джерела виплачених та утриманих податків.

Однією із найбільш запитуваних серед адміністративних послуг, є видача картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб, їх було надано громадянам  у кількості 4811 од.

Нагадуємо, що Центр обслуговування платників Бахмутської ОДПІ знаходиться за адресою: м. Бахмут, вул. Василя Першина, 8, графік роботи: з понеділка по четвер - з 9:00 до 18:00, у п’ятницю – з 9:00 до 16:45, в суботу – з 09.00 до 13.00, обідня перерва – з 13:00 до 13:45, неділя – вихідний. До Центру обслуговування платників Бахмутської ОДПІ можна звертатись за телефоном (06274) 45986.

 

   У Бахмутській ОДПІ пройшов семінар для платників податків на тему: «Нова форма декларації з ПДВ.

Електронні сервіси ДФС»

 

У приміщенні Бахмутської ОДПІ 10 липня 2018 року був  проведений семінар для платників податків щодо змін до Порядку  заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та  електронних сервісів ДФС.

Серед  присутніх були представники більше 80 підприємств. Учасникам семінару були надані інформаційні  листівки та буклети, розроблені фахівціями ДФС.

Керівник Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області Косолапов І.А.  відкрив семінар,  оголосив регламент проведення та представив учасникам семінару лекторів. 

В ході семінару заступник начальника Бахмутського управління -начальник відділу податку на додану вартість Бахмутського управління ГУ ДФС у Донецькій області  Тішакова Олена Іванівна доповіла, що з 01 червня 2018 року набрав чинності наказ Мінфіну від 23.03.2018  № 381, яким вносяться зміни до Порядку  заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість та викладаються в новій редакції додатки 1, 5, 9 до податкової декларації з ПДВ.

              Також було роз’яснено щодо змін в законодавстві, які  стосуються сільськогосподарських товаровиробників, отримувачів бюджетної дотації, які за статтею 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (далі – Закон) разом із податковою декларацією з ПДВ подають додаток 9.

Олена Іванівна звернула увагу підприємств, що відповідно до норм п. 46.6 ст. 46 Податкового кодексу України оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. Таким чином, оновлені додатки платники ПДВ повинні заповнювати під час подання декларації з ПДВ вже за червень 2018 року (ІІІ квартал 2018 року).

Керівник відділу електронних сервісів та звітності управління обслуговування платників Бахмутської ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області розповіла про електронні сервіси ДФС, про зміни та особливості електронного документообігу,  відповіла на всі питання платників податків.

 

Надходження єдиного внеску зросли на 20 %

 

За січень-червень 2018 року страхувальники Бахмутського району та  міста Бахмут сплатили 325,4 млн. гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування при доведеному плановому показнику 310,6 млн.грн., що складає 104,8 відсотка планового індікативу.

Зокрема за червень поточного року  надійшло 63,7 млн.гривень. Надходження єдиного внеску за квітень місяць 2018 року зросли у порівняні з відповідним періодом минулого року  на 13 млн гривень, або на 20 відсотків.

Бахмутська ОДПІ нагадує, що платники єдиного внеску, крім фізичних осіб – підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерського господарства, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця.

Фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, та члени фермерського господарства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями.

 

 

За 6 місяців 2018 року несумлінні підприємці Донеччини

сплатили більше 1 мільйона гривень штрафів

за порушення правил проведення готівкових розрахунків

 

Контроль за суб’єктами господарювання, які здійснюють розрахунки в готівковій та безготівковій формі з використанням реєстраторів розрахункових операцій, є важливим напрямком роботи підрозділів управління аудиту ГУ ДФС у Донецькій області, тим більше, що станом на 01 липня 2018 року у регіоні здійснюють такі розрахунки 8369 господарських одиниць.

З початку року співробітниками підрозділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління аудиту області проведено 88 фактичних перевірок. Як результат - до бюджету надійшло
1024 тис. гривень.

Бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахункових операцій – Кабінетом Міністрів України схвалено постанову про проведення пілотного проекту щодо реєстрації та експлуатації новітніх моделей програмних та/або програмно-технічних комплексів, призначених для реєстрації розрахункових операцій – e-Receipt. Мова йде про запровадження альтернативи касовому апарату – замість традиційних РРО бізнес зможе використовувати мобільні телефони, планшети, ноутбуки та інші сучасні засоби комунікації, що дозволить не тільки спростити та здешевити процес (без подання до контролюючих органів будь-яких паперових документів та не потребуватиме абонентської плати за користування нею), а й покращити умови ведення господарської діяльності – йти в ногу із сучасними технологіями.

 

На Донеччині упереджено 4 спроби незаконного

переміщення ТМЦ через лінію розмежування на 584 тис. гривень

 

Співробітники спецпідрозділу податкової міліції  ДФС, який залучений до складу Об’єднаних сил, спільно з працівниками державної прикордонної служби України під час несення служби на КПВВ виявили 4 факти порушення порядку переміщення товарів через лінію розмежування.

Так, мешканець м. Донецька намагався приховано перенести до тимчасово окупованої території України деталі для майнінгу криптовалют (блок живлення, відеокарта Geforce GTX1080TI) орієнтовною вартістю
35,0 тис. гривень.

Під час огляду автомобіля Renault Kangoo податківці виявили спробу іншого донеччанина перевезти на тимчасово окуповану територію України ТМЦ (задній електропривід легковий та інше) загальною орієнтовною вартістю 22,4 тис. гривень.

Мешканець м. Волновахи Донецької області намагався на автомобілі KIA Cerato приховано перевезти через лінію зіткнення посилювач музичний Marantz 3200+ 16 орієнтовною вартістю 44,2 тис. гривень.

Пасажир Mitsubishi Grandis на тимчасово окуповану територію України намагався перевезти комутатор Juniper QFX3500-48S4Q орієнтовною вартістю 337,3 тис. гривень.

Також виявлено факт провадження господарської діяльності (зберігання та реалізація нафтопродуктів) без державної реєстрації як суб'єкта господарювання та без дозвільних документів. Паливно-мастильні матеріали у кількості 590 л орієнтовною вартістю 15,1 тис. грн та автомобіль Ford Transit орієнтовною вартістю 130 тис. грн вилучено до прийняття рішення судом.

05.07.2018 задокументовано факт пропозиції надання неправомірної вигоди в сумі 500 гривень мешканцем с. Комсомольське Старобешівського району під час контрольно-дозвільних процедур.

Відносно громадян складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення, в т.ч. 4 протоколи за ч.1 ст.204-3 та 1 протокол – за
ч.1 ст.164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено на розгляд до суду. Товарно-матеріальні цінності загальною орієнтовною вартістю 584 тис. гривень вилучено до прийняття рішення судом.

За вказаним фактом пропозиції надання неправомірної вигоди матеріали відносно громадянина передані працівникам Національної поліції для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

 

З початку року підрозділами аудиту Донеччини додатково забезпечено майже 34 мільйона гривень надходжень до бюджету

 

З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

Так, за 6 місяців 2018 року фахівці підрозділів аудиту фіскальної служби Донецької області провели 341 документальну перевірку, за результатами яких донараховано податкових зобов’язань на 380,3 млн гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 43,5 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 7,8 млн гривень.

За січень-червень 2018 року підрозділами аудиту Донеччини забезпечено додаткових надходжень до державного бюджету 33,9 млн гривень. За результатами проведених документальних перевірок поточного року до бюджету надійшло 16,7 млн гривень.

 

 

 

 

 

Голова комісії з реорганізації Бахмутської ОДПІ

Головного управління ДФС у Донецькій області,

перший заступник начальника інспекції                                                            І.А. Косолапов

   

Яндекс.Метрика