Пошук  

   

Рубрики  

   

Рекомендуємо відвідати  

   

   

Увійти/Вийти  

   


Забеспечення проведення організаційно-технологічних заходів недопущення отруєння та масової загибелі бджіл
внаслідок застосування пестицидів.

 

На виконанні листа департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій від 06.04.2018 № 297/0/150-18/02.04/13 щодо забеспечення проведення організаційно-технологічних заходів недопущення отруєння та масової загибелі бджіл внаслідок застосування пестицидів відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема, ст.37 Закону України «Про бджільництво, п.7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» Соледарська міська рада інформує.

Пунктом 7 «Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл» передбачено інформування власників пасік за 3 доби до хімобробок з зазначенням найменування пестициду, який передбачається застосувати, місця( у радіусі 7 км), часу і способу проведення обробки посівів с-г. культур. У повідомленні указують час необхідної ізоляції бджіл. Обробки проводять у період відсутності льоту бджіл у ранкові або вечірні години. Не допускають обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

Згідно підпункту 5.26 пункту 5 «Державних санітарних правил авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України» забороняється проведення авіаційних обробок пестицидами всієї групи токсичності з метою боротьби з шкідниками та хворобами сільськогосподарських культур, лісових та інших угідь, які розташовані ближче:

а) 5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

б)2км від рибогосподарських водойм, відкритих джерел водопостачання, місць випасу домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду ( заповідників національних парків, ботанічних і зоологічних заказників і т.п.);

в) 1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахівничих ферм, а також посівів сільськогосподарських культур, які вживають в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших сільськогосподарських робіт.

Відповідно до статті 38 Закону України «Про бджільництво» порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Відповідальність за порушення законодавства в галузі бджільництва несуть особи, винні у неповідомленні (приховуванні) або наданні неправдивої інформації про виникнення загрози бджолам при застосуванні засобів захисту рослин, а також у порушенні технології вирощування рослин сільськогосподарських та іншого призначення, що призвело до погіршення умов у ареалах розселення бджіл.

Крім того, рекомендуємо Вам проінформувати пасічників через місцеві засоби масової інформації щодо наявних для їх використання інтернет-ресурсів, зокрема системи моніторингу «GrandExpert» (веб-сайт www.grand.expert), яка покращить комунікацію між Вами та пасічниками та стане додатковим дієвим механізмом по запобіганню отруєнь бджіл.

 

   

Яндекс.Метрика