Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області  інформує!

Затверджено чергові зміни до

блокувальних критеріїв, які діють із 17 листопада

 

Мінфін затвердив чергові зміни до Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних— наказ Мінфіну від 09.11.2017 р. № 926 (чинний із 17.11.2017).

Цього разу зміни передбачають:

·         автоматичне врахування системою Моніторингу інформації з Таблиці даних платника податку (далі — Таблиця) і для платників, у яких значення показників D та P, розрахованих у порядку, наведеному в пп. 4 п. 5, мають такі розміри: D>0,02, P<Pм×1,3, й обсяг постачання товарів/послуг у ПН/РК, складених із 01.01.2017 у ЄРПН, зазначених у Таблиці, становить понад 25% від загального обсягу постачання за відповідний період;

·         приймання комісією ДФС рішення про неврахування інформації з Таблиці, у разі якщо до контролюючого органу надійшла інформація про надання платником недостовірної інформації в Таблиці, або інша податкова інформація, що свідчить про ризиковість операції.

·         автоматичний обрахунок ДФС показників D та P кожного 10-го числа календарного місяця, наступного за звітним, які стають доступними платнику в Електронному кабінеті;

·         виклад 1-го блокувального критерію в новій редакції;

·         запровадження 3-го блокувального критерію такого змісту: РК, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача — платника ПДВ, якщо передбачається зміна вартості товару/послуг більш ніж удвічі та/або зміни номенклатури товарів/послуг (для кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, — зміна перших чотирьох цифр коду, а для кодів послуг відповідно до ДКПП — перших двох цифр кодів);

·         блокування ПН/РК у разі відповідності ПН/РК 2 та 3 блокувальним критеріям (останній критерій — новий).

 

Сільгосппідприємство через уточнюючий розрахунок

збільшує суму ПДВ: чи зміниться розмір дотації

 

Порядок розрахунку розміру бюджетної дотації с/г товаровиробникам визначений постановою КМУ від 08.02.2017 р. № 83. Згідно з ним, якщо товаровиробник після отримання бюджетної дотації за відповідний звітний період (місяць) подав УР податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що призвело до зменшення суми податкових зобов’язань за звітний період, пропорційно яким здійснена бюджетна дотація за такий звітний період, на суму надміру виплаченої бюджетної дотації зменшується бюджетна дотація такого товаровиробника в наступних звітних періодах.

В ІПК від 09.11.2017 р. № 2566/6/99-99-12-02-01-15/ІПК було зауважено: згаданим порядком не передбачено можливості перерахунку суми бюджетної дотації у випадку подання УР податкових зобов’язань із ПДВ у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок, що призвело до збільшення суми податкового зобов’язання за минулі звітні періоди.

 

Заявки виробниками с/г техніки для отримання

часткової компенсації прийматимуться до 17 листопада

 

Останні зміни, затверджені постановою КМУ від 25.10.2017 р. № 832визначають:

·         строк подання заявок на включення до переліку техніки й обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів у 2017 році, подовжено до 17 листопада.

·         новостворені сільськогосподарські товаровиробники, які провадять госпдіяльність менш ніж 12 календарних місяців, 75% критерій для одержання бюджетних коштів мають дотримуватися за результатами кожного окремого звітного періоду;

·         питома вага витрат на оплату праці в складі собівартості продукції для суб’єктів господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, становить 8%;

·         підприємства — виробники сільгосптехніки й обладнання зобов’язані щороку підтверджувати відповідність техніки й обладнання встановленим критеріям. Заявки на щорічне підтвердження подаються комісії щороку з 1 січня по 30 квітня. У разі неподання такої заявки, виявлення недостовірної інформації в документах, поданих заводом-виробником, або в разі, коли техніка й обладнання не відповідають критеріям поточного року, комісія розглядає питання та приймає відповідне рішення щодо виключення такої техніки й обладнання з переліку;

·         перелік документів, які подають сільськогосподарські товаровиробники разом із заявкою для отримання часткової компенсації, доповнено довідкою про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів. Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки й обладнання, придбаних до 1 грудня поточного року, подаються в поточному році за наявності поданих у повному обсязі підтвердних документів. Заявки для отримання часткової компенсації вартості техніки й обладнання, придбаних із 1 грудня поточного року, подаються в наступному році.

 

Орендар не підписує акт і не розраховується:

коли відображати ПДВ-зобов’язання

 

За фактом постачання послуги з оренди майна постачальник послуг зобов’язаний скласти акт приймання-передачі послуг з оренди майна та направити його на підпис отримувачу послуг.

У разі відмови отримувача послуг від підписання акта постачальнику необхідно скласти акт про відмову від підпису й відобразити податкові зобов’язання за операцією з постачання послуг з оренди майна в податковій звітності з ПДВ за звітний період, у якому фактично надано такі послуги.

Якщо ж орендодавець не відобразив податкові зобов’язання з ПДВ за операцією з надання таких послуг оренди в період надання послуг у зв’язку з відмовою орендаря від підпису акта приймання-передачі послуг з оренди майна й суд виніс рішення про стягнення заборгованості з орендаря, то платнику ПДВ — орендодавцю необхідно подати уточнюючий розрахунок до декларації того звітного періоду, у якому фактично надано послугу з оренди, і відобразити податкові зобов’язання за операцією з постачання послуг з оренди майна.

Лист ДФСУ від 30.12.2016 р.№ 28694/5/99-99-15-03-02-14

 

Меблі на замовлення: яку номенклатуру

зазначати в податковій накладній

 

Реквізит податкової накладної «Номенклатура товарів/послуг продавця», який віднесено до складу обов’язкових, має відповідати формулюванню в первинних документах і не повинен містити інших даних.

Уразі постачання меблів та проведення робіт щодо їх установлення, у податковій накладній повинні відображатися показники щодо обсягів постачання меблів і послуги щодо їх встановлення. При цьому в графі 2 податкової накладної необхідно зазначити номенклатуру товарів і послуг щодо проведених робіт згідно зі специфікацією до договору у відповідності з первинними документами, якими супроводжується така операція, а в графах 3.1 і 3.3 податкової накладної вказати коди товарів згідно з УКТ ЗЕД і коди послуг згідно з ДКПП.

ІПК від 26.10.2017 р. № 2391/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

 

Із 15 листопада працює новий порядок

обміну електронними документами з ДФС

 

Із 15 листопада набирає чинності наказ Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557 (далі — Наказ № 557), яким затверджено новий Порядок обміну електронними документами з контролюючими органами.

Автоматизована перевірка здійснюється в день надходження або не пізніше наступного робочого дня, якщо електронний документ надійшов після закінчення операційного дня або за 1 годину до його закінчення.

Перша квитанція надсилається автору електронного документа протягом 2-х годин із часу його отримання контролюючим органом, в іншому разі — протягом перших 2-х годин наступного операційного дня.

Не пізніше наступного робочого дня з моменту формування першої квитанції формується друга квитанція, яка є підтвердженням про прийняття (реєстрацію) або повідомленням про неприйняття в контролюючому органі електронного документа.

У другій квитанції зазначаються реквізити прийнятого (зареєстрованого) або неприйнятого (із зазначенням причини) електронного документа, результати обробки в контролюючому органі (дата й час прийняття (реєстрації) або неприйняття, реєстраційний номер, дані про автора та підписувача (підписувачів) електронного документа й автора квитанції).

 

Перевізник може бути єдинником на групі 2,

якщо за проїзд сплачують через касу автостанції

 

Фізична особа — підприємець укладає угоду з автотранспортним підприємством (автостанцією), яке не є платником єдиного податку й виступає замовником послуг із продажу квитків, на підставі договору й акта виконаних робіт. У такому випадку підприємець має право обрати другу групу платника єдиного податку.

Так, Узагальнюючою податковою консультацією щодо віднесення до певної групи (другої або третьої) платників єдиного податку фізичних осіб — підприємців, які здійснюють діяльність з надання послуг, затвердженою наказом ДПС від 20.02.2012 р. № 137, визначено, що фізична особа — підприємець, яка здійснює перевезення пасажирів згідно з договором, відповідно до якого замовником є автотранспортне підприємство (автостанція) — неплатник єдиного податку, повинна обрати третю групу платників єдиного податку, оскільки послуги безпосередньо надаються суб’єкту господарювання, що перебуває на загальній системі оподаткування, тобто підприємцем не дотримуються вимоги п. 291.4 ПКУ.

 

 

 

Продали квартиру: за яких умов

не сплачуватиметься податок

 

Об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи від операцій з майном.

Дохід, отриманий платником податку від продажу не частіше одного разу протягом звітного податкового року квартири, за умови її перебування у власності понад три роки, не оподатковується податком на доходи фізичних осіб, водночас така умова не поширюється на майно, отримане у спадщину.

Отже, дохід у вигляді вартості проданої квартири не оподатковуватиметься за дотриманням таких умов:

це перша операція з продажу квартири за один календарний рік;

квартира перебуває у власності понад три роки, за винятком випадку, коли вона отримана у спадщину.

У разі якщо хоча б одна з цих умов не дотримана, дохід оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Таким чином, дохід, отриманий фізичною особою від продажу протягом звітного податкового року квартири, яка перебуває у власності такої особи менше трьох років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Якщо протягом того самого звітного податкового року цією особою продається друга квартира, то дохід, отриманий від такого продажу, оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % та військовим збором за ставкою 1,5 % незалежно від строку перебування цього об'єкта у власності фізичної особи.

 

Чи потрібно ломбардам застосовувати РРО?

 

Ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику (ст.1 Закону України від 12.07.2001 р. № 2664-ІІІ). У зв’язку з цим суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зі змінами та доповненнями, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Отже, суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові операції із застосовуванням РРО.

 

Якщо у заяві про відшкодування

ПДВ некоректні реквізити

 

З 17.11.2017 р. набрав чинності наказ Мінфіну України, яким затверджено зміни до Порядку інформаційної взаємодії Міністерства фінансів України з Державною фіскальною службою України та Державною казначейською службою України в процесі формування Реєстру заяв про повернення сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, затвердженого власним наказом від 03.03.2017 р. № 326.

Змінами, зокрема, передбачено, що у разі повернення банком та/або органом Казначейства перерахованої суми бюджетного відшкодування у зв'язку із зазначенням неправильних реквізитів Казначейство надає Мінфіну електронне повідомлення про це наступного операційного дня та таке повідомлення того самого дня стає доступним ДФС для подальшого уточнення платіжних реквізитів.

ДФС за результатами опрацювання повідомлень, які не пройшли перевірку електронних цифрових підписів посадових (уповноважених) осіб та печатки відповідного територіального органу, на наступний робочий день після отримання повідомлення з відмовою накладає повні та/або коректні електронні цифрові підписи, печатки та надсилає таке повідомлення повторно.

ДФС за результатами опрацювання повідомлень, що містять неповні та/або некоректні платіжні реквізити, на наступний робочий день після отримання від платника податку заяви з уточненими платіжними реквізитами формує повідомлення з уточненими платіжними реквізитами, необхідними для перерахування сум бюджетного відшкодування.

(Наказ Мінфіну України від 09.11.2017 р. № 927)

 

Надходження транспортного податку на Донеччині перевищили мільйонигривень

 

З початку року власники дорогихавтомобілів – юридичні та фізичні особи сплатили до місцевих бюджетів Донецької областімайже 3мільйони 150 тисячгривень транспортного податку. Зазначимо, що лише у жовтні 2017 року автовласники перерахували 481 тис. гривень.

Понад 1,7 млн грн транспортного податку перерахували фізичні особи. До трійці найпопулярніших марок автомобілів, за які мешканці Донеччини сплатили податок, належать LANDROVER, PORSCHEта LEXUS.

Внесок юридичних осіб, у власності яких є VIP-авто, дорівнює 1,3 млн гривень.

За даними Головного управління ДФС у Донецькій області у регіоні налічується 440 власників елітних автомобілів, котрі зобов’язані сплачувати транспортний податок (з них 401 – фізичні особи, 39 – юридичні особи). А загалом під оподаткування потрапляє 459 легкових автомобілів, переважна більшість з яких перебуває у власності мешканців області(408 автівок). Саме тому фахівці підрозділів доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Донецькій області своєчасно подбали про те, щоб їх власники отримали повідомлення-рішення про нараховані суми транспортного податку.

Нагадуємо, що об’єктом оподаткування транспортним податком є транспортні засоби, з року випуску яких минуло не більше 5 років та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати (у 2017 році - 1 мільйон 200 тис. гривень). Ставка транспортного податку становить 25 тисяч гривень на рік.

З більш детальною інформацією щодо правильності визначення платників транспортного податку та механізму нарахування зазначеного податку можна ознайомитись за посиланням http://10.80.31.32/data/files/193089.jpg.

 

З початку року підрозділами аудиту Донеччини

додатково забезпечено 22,3 мільйона гривень надходжень до бюджету

 

З початку 2017 року фахівці підрозділів аудиту фіскальної служби Донецької області провели 284 документальні перевірки. За результатами проведених документальних превірок донараховано податкових зобов’язань на 1,3 млрд гривень. Крім того, в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на 107 млн грн, що упередило несплату податку на прибуток у майбутньому на 19 млн гривень.

За результатами проведених документальних перевірок за десять місяців поточного року до бюджету надійшло 22,3 млн гривень.

З метою виявлення та упередження порушень податкового законодавства підрозділами аудиту Донеччини першочергова увага приділяється проведенню перевірок суб’єктів господарювання, що мають ризики в своїй діяльності.

 

На Донеччині у судовому порядку на користь держави

вирішені справи на 170 млн гривень

 

З початку року порушено провадження в судах по 763 справах, де однією зі сторін виступали органи ДФС у Донецькій області, на загальну суму понад 1,7 млрд гривень. Із розглянутих справ на користь держави вирішено 409 судових справ, або майже 94%, на суму 170 млн грн та на користь платників – 26 справ  на суму 2,9 млн гривень.

За 10 місяців 2017 року  за позовами платників податків до органів ДФС на розгляді знаходилось 492 справи на суму 1,5 млрд гривень. З них на користь держави вирішено 42 судові справи на суму 16,5 млн грн та на користь платників – 17 справ на суму 2,7 млн гривень.

Також органи ДФС позивалися до платників податків, протягом зазначеного періоду розглядалось 348 справ  на суму 234,5 млн гривень. З них вирішено на користь органів ДФС 327 справ на суму 147,3 млн грн, на користь платників – 2 справи на суму 0,1 млн гривень.

З початку 2017 року за остаточними рішеннями суду, прийнятими на користь органів ДФС Донецької області, до бюджету надійшло 59,1 млн гривень.

 

Донеччина: за 10 місяців 2017 року платники податків

області подали 284 скарги в порядку адміністративного оскарження

 

За січень-жовтень 2017 року від суб’єктів господарювання Донецької області надійшло до Головного управління ДФС у Донецькій області 284 первинні скарги на 527 рішень державних податкових інспекцій, у тому числі 73 скарги на 86 рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та вимог про сплату боргу (недоїмки) з єдиного внеску.

За результатами розгляду скарг 527 рішень (або 100 %) на суму 283,2 млн грн залишено без змін на користь держави 391 рішення (або 74,2%) на суму 259,5 млн грн, скасовано повністю або частково 136 рішень на суму 23,7 млн гривень.

По 2 рішеннях збільшено суму на 58,3 тис. гривень.

Нагадаємо, що платникам податків надано право оскаржувати рішення контролюючих органів в адміністративному або судовому порядку відповідно до статті 56 Податкового кодексу України.

 

Від мешканців Донеччини на підтримку української

армії спрямовано 352 мільйони гривень

 

За січень-жовтень 2017 року від платниківподатків Донеччинидо державного бюджету перераховано 352млн грн військового збору. У жовтні, сплативши військовий збір, мешканці Донеччини поповнили Державний бюджет України майже на 40 млн гривень.

Стабільне надходження військового збору до бюджету зумовлене сумлінною сплатою податків та підвищенням розміру мінімальних заробітних плат. Вагомим джерелом наповнення державної казни є робота фіскальних органів Донецької області з легалізації ринку праці та протидії виплатам неофіційних заробітних плат.

Нагадаємо, військовий збір запроваджено з 3 серпня 2014 року, а термін дії – до набрання чинності рішення Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.

Військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри, доходів, які платник отримав згідно з цивільно-правовими договорами (договори підряду) за виконання робіт (надання послуг), сума яких відображається в акті приймання-передачі виконаних робіт (наданих послуг) та низки інших, які підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

Платниками військового збору є фізичні особи – резиденти, які отримують як доходи в Україні, так і іноземні доходи, нерезиденти з доходами, отриманими в Україні, та податкові агенти. Ставка податку – 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (загальний місячний або річний оподатковуваний дохід). Військовий збір у повному обсязі перераховується до державного бюджету.

 

 

 

В. о.  начальника

Бахмутської ОДПІ

ГУ ДФС у Донецькій області                                                                                                   І.А. Косолапов

   

Яндекс.Метрика