Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

 

 Кожен клієнт ПАТ «Донецькоблгаз»

повинен обрати нового постачальника

газу до початку грудня
 

 


 

  Згідно з Постановою КМУвід 19 серпня 2020 року № 740 здійснено виключення абзацу шостого пункту 14 і додатку до Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у  процесі функціонування ринку природного газу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2018 р. № 867, ці пункти передбачали покладання спеціальних обов’язків постачати природний газ побутовим споживачам по ПАТ «Донецькоблгаз».
  Кожен клієнт ПАТ «Донецькоблгаз» повинен обрати нового постачальника газу до 1 грудня.
  Відповідно до правил газопостачання, якщо ринковий постачальник газу не може забезпечити своїх клієнтів природним газом, то до 60 днів цю функцію виконує постачальник «останньої надії». Зараз цей обов’язок покладений на  газопостачальну компанію «Нафтогаз України».
  Безстрокове газопостачання від постачальника «останньої надії» неможливе. Тому кожний клієнт має перейти до ринкового постачальника газу.
  Наразі в Україні є два ресурси, де можна вибрати нового постачальника газу: ГазПравда та  Газотека. Там можна дізнатися про цінові пропозиції від постачальників, які працюють на ринку.
  Для зміни постачальника газу, споживачу необхідноподати заявку та мінімальний пакет документів новій компанії. Можна навіть онлайн.

Алгоритм дій споживача для зміни постачальника газу:

  1. Обрати нового постачальника газу. Перевірити, чи компанія має право (ліцензію) на постачання газу можна на сайті Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.Для цього слід зайти за посиланням http://www.nerc.gov.ua/?id=21970, потім вибрати розділ «Ліцензійний реєстр НКРЕП» та натиснути на нього. Опісля файл із повним переліком ліцензіатів НКРЕКП завантажиться на комп'ютер. У цьому електронному списку треба знайти постачальника природного газу за його юридичною назвою та у розділі «статус ліцензії» перевірити її чинність.
  Загалом ліцензії на торгівлю газом в Україні мають понад 500 компаній, проте не всі з них уже створили необхідну інфраструктуру для роботи з побутовими клієнтами (контакт-центри, системи формування платіжок тощо).
  2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника. Це можна зробити безпосередньо на сайті нового постачальника або надіслати йому скановану/сфотографовану заяву на електронну пошту.
  Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику такі документи:

- документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення);

- документ, що посвідчує особу споживача, а також реєстраційний номер облікової картки платника податків;

- інші документи, які може вимагати постачальник (перелік яких має бути визначений на сайті такого постачальника)

  3. Очікувати повідомлення від нового постачальника про дату, з якої здійснюватиметься постачання природного газу. Нова компанія має для цього термін до 20 днів, однак конкуренція змушує компанії реагувати швидше.
 4. Отримати остаточний рахунок від попереднього постачальника протягом 6-и тижнів. Розрахуватись із попереднім постачальником протягом 10-и днів з моменту отримання рахунку.

   

Яндекс.Метрика