Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

 

 

Бахмутське міське відділення

управління виконавчої дирекції Фонду

соціального страхування України в

Донецькій області інформує!
 

 

 

Готуємося до опалювального сезону

   Вже зовсім скоро початок опалювального сезону і з’являється висока ймовірність виникнення нещасних випадків, аварій, пожеж, вибухів, у тому числі під час експлуатації котелень, причинами яких є недотримання вимог безпеки з питань охорони праці. Виконання першочергових вимог дозволить провести опалювальний сезон без травматизму та аварій. Роботодавцям слід пам’ятати, що до обслуговування водогрійних і парових котлів допускаються особи віком від 18 років, що пройшли медичний огляд, навчання по відповідній програмі, перевірку знань кваліфікаційною комісією і отримали посвідчення на право обслуговування котлів.
   Відповідальним за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів призначається особа з числа фахівців підприємства, що мають досвід роботи з експлуатації котлів, що пройшли перевірку знань у встановленому порядку і мають відповідне посвідчення.
   Перевірка знань у працівників котельні проводиться кваліфікаційною комісією не рідше одного разу в рік, як правило, на початку опалювального сезону, а також: при переведенні котлів на інший вид палива; при переході працівників на обслуговування котлів іншого типу.
    Допуск оператора котельні до самостійного обслуговування котлів має оформлюватися  наказом.
   Схеми включення котлів, технологічні схеми системи опалювання, інструкції з охорони праці, схема дій і порядок оповіщення при виникненні аварійної ситуації повинні бути розміщені на робочих місцях.
   Працівники, що обслуговують котельні, повинні бути забезпечені спецодягом і спецвзуттям відповідно діючим нормам: костюмом бавовняним; рукавицями комбінованими; окулярами захисними.
   Котельні необхідно забезпечити первинними засобами пожежогасіння,  вогнегасниками марки ОХП-10 (2 шт.) і ОП-10, а працівники навчені користатися ними. Забороняється використовувати пожежний інвентар не за призначенням.
   У котельні забороняється перебування осіб, що не мають відношення до експлуатації котлів і устаткування котельні. У необхідних випадках сторонні можуть допускатися в котельню тільки з дозволу адміністрації й у супроводі її представника.
   Котли і котельне устаткування повинні утримуватися в справному стані. Забороняється захаращувати приміщення котельні чи зберігати в ньому будь-які матеріали чи предмети. Проходи в котельному приміщенні і виходи з нього повинні бути завжди вільні.
   Нагляд за технічним станом котлів у період експлуатації шляхом зовнішнього огляду здійснюється: щозмінно працівниками котельні з записом у змінному журналі; щодня особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан котлів; періодично, не рідше одного разу на рік, головним інженером підприємства.
   Постійний контроль з боку відповідальних осіб та дотримання працівниками вимог нормативних актів з питань охорони праці дозволить запобігти нещасним випадкам та зберегти життя і здоров’я працівників у процесі виробничої діяльності.

Бажає всім тепла, безпечної та безаварійної роботи в опалювальному сезоні.                

                                                                                   Бахмутське міське відділення управління виконавчої

                                                                                   дирекції Фонду соціального страхування України

                                                                                   в Донецькій області»

   

Яндекс.Метрика