Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

 

 

 


До уваги громадян та орендарів

водних об’єктів Соледарської громади!
 

 

 

 

  З 21 лютого 2020 року вступив у дію Закон України від 29 жовтня 2019 року № 233-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування».

 Закон прийнятий з метою створення належних умов для здійснення громадянами загального водокористування, усунення зловживань правом користування прибережними захисними смугами та пляжними зонами з боку юридичних та фізичних осіб, яким надано це право.

 Стаття 47 Водного кодексу України доповнена положенням, що забороняє обмеження загального водокористування у зв’язку з наданням прибережних захисних смуг (пляжних зон) в користування юридичним або фізичним особам.

 До статті 88 Водного кодексу України та статті 60 Земельного кодексу України внесені положення, що гарантують громадянам безперешкодний і безоплатний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів та островів у внутрішніх морських водах у межах пляжних зон, а також до узбережжя річок, водойм та островів для загального водокористування (крім земель та зон, визначених законодавством). Також даний закон визначає, що перешкоджання такому доступу є підставою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг, якщо таке право надане юридичним або фізичним особам.

 Крім того, ст. 61 та ст. 62 Земельного кодексу України доповнили положеннями про те, що у прибережних захисних смугах не допускається влаштування огорож або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя водних об’єктів. Доповнення до вказаних статей передбачають механізм демонтажу таких огорож або інших конструкцій за рахунок їх власників (осіб, що їх встановили).

 Наголошуємо, що також внесені зміни до ст. 110 Водного кодексу України та до ст. 60 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають встановлення адміністративної відповідальності за неправомірне обмеження безперешкодного і безоплатного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування.

 
   

Яндекс.Метрика