Коронавірус

   

Рубрики  

   

   

Пошук  

   

Рекомендуємо відвідати  

Бюджет участі

   

 
   

Увійти/Вийти  

   

 


До уваги сільгосптоваровиробників!

Ліцензування місць зберігання пального

для власного використання

є обов’язковим!

 

 

  Соледарська міська рада нагадує, що для аграріїв введено спрощену процедуру ліцензування місць зберігання пального. 18 грудня 2019 року прийнято Закон України № 391-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування акцизного податку», який набрав чинності 29 грудня минулого року. Зазначений документ вносить зміни в наступні Закони України – від 02 грудня 2010 року №  2755-VIПодатковий кодекс України, від 23.11.2108 року № 2628 – VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального».

  Діяльність зі зберігання пального протягом будь – якого часу підлягає ліцензуванню в порядку, визначеному Законом України від 19 грудня 1995 року № 481/95 «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» (далі – Закон України № 481).

  Ліцензії повинні мати всі суб’єкти господарювання будь – якої форми власності, які зберігають пальне. Тому навіть сільгоспвиробники, які є платниками єдиного податку четвертої групи та використовують пальне виключно для власних потреб, зобов’язані отримати ліцензію.

  Статтю 15 Закону України № 481 доповнено новою частиною, згідно з якою агровиробники зможуть отримати ліцензію за спрощеною процедурою. Для цього необхідно одночасно виконати такі умови:

  1. пальне використовується виключно для потреб власного споживання;
  2. пальне не реалізується іншим особам.

  За дотримання таких умов агровиробник подає до Головного управління ДПС в Донецькій області два документи: заяву та документ про річну оплату ліцензії (статтею 15 Закону України 23.11.2108 року № 2628 – VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» встановлено річну плату за ліцензії на право зберігання пального у розмірі 780 гривень).

Окрім загальних відомостей про заявника у заяві вказується:

  • мета використання пального (для потреб власного споживання чи перероблення);
  • загальна місткість резервуарів/ємностей, які використовуються для зберігання пального;
  • місцезнаходження таких місць зберігання пального (резервуарів/ємностей).

  Суб’єкти господарювання  отримують ліцензії на право зберігання пального на кожне місце зберігання пального відповідно.

  У випадку невиконання умов отримання ліцензії за спрощеною процедурою (надання послуг зі зберігання іншим особам або реалізація пального) на порушника чекає штраф у розмірі 500000 гривень (ст. 17 Закону  України № 481).

  Крім того, надалі для подальшого зберігання пального підприємству доведеться оформляти ліцензію не за скороченим, а за повним пакетом документів (тобто подати дозвіл Головному управлінню Держпраці у Донецькій області, документи на землю та ємність зберігання).

  Застосування штрафних санкцій у розмірі 500 000 гривень  за провадження діяльності за зберігання пального без ліцензії перенесли до 31 березня 2020 року (зміни до ст. 18 Закону України №  481).

 

   

Яндекс.Метрика