Пошук  

   

Рубрики  

   

Рекомендуємо відвідати  

   

   

Увійти/Вийти  

   

 

 

ІНФОРМАЦІЯ
Бахмутського міського відділення управління виконавчої дирекції
Фонду соціального страхування України
в Донецькій області.
ОНОВЛЕНО 08 серпня 2019р.

 

 

Результати контрольно-перевірочної роботи  за 6 місяців 2019 року

   Фондом соціального страхування України з березня 2019 року відновлено проведення планових перевірок страхувальників щодо використання ними коштів Фонду. Планові перевірки проводяться фахівцями Фонду виключно за умови наявності вагомих підстав. Це дозволяє як не допустити тиск на законослухняних роботодавців, так і захистити бюджет Фонду від неправомірних видатків. Підставою для перевірки може бути суттєве зростання кількості днів тимчасової непрацездатності на підприємстві, відсутність повідомлення про виплату коштів застрахованим особам упродовж трьох місяців з дня проведення фінансування Фондом,наявність витрат страхових коштів Фонду за відсутності сплати страхувальником єдиного внеску та/або відсутності застрахованих осіб в реєстрі застрахованих осіб за 6 місяців 2019 року.

   Спеціалістами  відділу по роботі зі страхувальниками Бахмутського міського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області за 6 місяців 2019 року проведено 24 перевірки щодо правильності використання страхувальниками страхових коштів Фонду.

   Під час перевірок виявлено, що найпоширенішими помилками  при оплаті листків непрацездатності є неправильне застосування або порушення норм Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, тапризначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі листків непрацездатності, виданих (оформлених) з порушенням встановленого порядку (порушення норм ч. 1 ст. 31 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 1105 – ХІV від 23.09.1999 (зі змінами та доповненнями)).

   Найбільш поширені порушення в оформленні листків непрацездатності:

•         вказано скорочену назву підприємства та не заповнена його адреса;

•         виправлення в листку непрацездатності не засвідчені підписом лікаря або печаткою закладу охорони здоров`я «Для листків непрацездатності»;

•         допущено 3 виправлення в листку непрацездатності;

•         запис про перебування у стаціонарному відділенні засвідчено печаткою та підписом тільки одного лікаря.

   У разі порушення порядку використання страхових коштів роботодавці відшкодовують Фонду в повному обсязі неправомірно витрачену суму страхових коштів та/або вартість наданих соціальних послуг і сплачують штраф у розмірі 50 відсотків такої суми. За несвоєчасне повернення або повернення не в повному обсязі страхових коштів на страхувальників та інших отримувачів коштів Фонду накладається штраф у розмірі                10 відсотків несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів. Одночасно, на суми несвоєчасно повернутих або повернутих не в повному обсязі страхових коштів і штрафних санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу (ч. 6 ст. 15 Закону № 1105).

   За результатами проведених перевірок за 6 місяців 2019 року у Бахмутському міському  відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області винесено 16 рішень про повернення сум неправомірних витрат та застосування фінансових (штрафних) санкцій на загальну суму 74,1 тис. грн, із яких сплачено – 72,4 тис. грн, або 98%.

 

   Згідно із вимогами Кодексу України про адміністративні правопорушення до посадових осіб страхувальників, які допустили порушення, застосовані адміністративні стягнення та накладено 29 штрафів на загальну суму 5,7 тис.грн. Сплачено адміністративних штрафів на суму  4,6 тис.грн., або 81%.

 

Кількісні показники 
за період з 01.07.2019 по 31.07.2019

У липні 2019 року спеціалістами відділення:

  •   прийнято 419 заяв - розрахунків від страхувальників для здійснення фінансування матеріального забезпечення застрахованим особам та потерпілим внаслідок нещасного випадку або профзахворювання по 1 272 листкам непрацездатності на суму 4 231 129,04 грн., у тому числі:

-     допомоги по тимчасовій непрацездатності - 3 196 404,09 грн.;

-     допомоги по вагітності та пологах 949 205,49 грн.;

-     допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворювання на загальну суму 73 219,46 грн.;

-     допомоги на поховання  - 12 300,00 грн.

  •   прийнято 448 повідомлень від страхувальників про виплату коштів застрахованим особам по 1 700 листкам непрацездатності;
  •   в результаті опрацювання заяв-розрахунків страхувальників до моменту фінансування упереджено неправомірних витрат коштів Фонду на суму 4,3 тис. грн. та донараховано матеріальне забезпечення  за рахунок коштів Фонду на суму 4,6 тис. грн.;
  •   проведено  страхових  виплат 2004  потерпілим (членам їх сімей) у разі настання нещасного  випадку  на   виробництві  або професійного захворювання  на загальну суму 8 252 677,97грн., у т. ч. 1279 внутрішньо переміщеним   особам  на   суму 6 741 308,70 грн.:

 -  щомісячних страхових виплат  - 7 976 856,35 грн.;

- щомісячних страхових виплатособам, які мають на це право в разі втрати годувальника-275 821,62 грн.;

  •   проведена індексація грошових доходів 7 потерпілим (членам їх сімей), які мають на це право відповідно до законодавства, на загальну суму 685,89 грн.

Страхові виплати всі потерпілі на виробництві та члени їх сімей одержують своєчасно та в повному обсязі.

   Станом на 05.08.2019 до ДКСУ подано платіжні доручення на перерахування коштів (допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах, на поховання) страхувальникам м.Бахмуту та Бахмутського району згідно із заявами-розрахунками, поданими ними по 20.06.2019 включно.

 

 

   

Яндекс.Метрика