Пошук  

   

Рубрики  

   

Рекомендуємо відвідати  

   

   

Увійти/Вийти  

   

 

 


Головне управління

Держпродспоживслужби

у Донецькій області

інформує!


 

 

 

   Переоцінити роль води в житті людини не можливо. Останнім часом проблемі питної води приділяється багато уваги, але, нажаль, коли говорять “питна вода”, “якість питної води”, перш за все спадає на думку – занепокоєння.

   Воду знезаражують за допомогою хлору. Це самий старий і досить дешевий метод, від якого давно відмовилися в цивілізованих країнах. Результат такого “очищення” – забруднення питної води залишковим хлором, хлороводнем та іншими хлористими органічними речовинами. Як правило, через це вода має жовтуватий відтінок, неприємний смак та запах.

   Не менш проблемна ситуація з водопровідними трубами, які є ще одним джерелом забруднення питної води. Застарілі труби спричиняють вторинне забруднення.

   Радянські стандарти будівництва дозволяли виробництво труб з чорних металів без антикорозіційного покриття. Вода що протікає такими трубами насичується двовалентними іонами заліза. Вони безбарвні, тому їх наявність помітити неможливо. При попаданні світла і доступу кисню двовалентне залізо окислюється до тривалентного і випадає в осад у вигляді іржі.

   Перелік небезпечних для здоров’я речовин в питній воді, що не в силі технологічно очищати системами водопідготовки можна б продовжити й далі, але й так зрозуміло, що використовувати воду з-під крану небезпечно. Для питних цілей потрібно застосовувати альтернативні джерела.

   Головне управління Держпродспоживслужби у Донецькій області тавідділ житлово-комунального господарства, благоустрою, охорони навколишнього природного середовища та інфраструктури Соледарської міської ради рекомендують утриматися від споживання води з-під крана, але якщо у вас немає іншого вибору, то обов'язково сиру воду треба кип'ятити та відстоювати!

   

Яндекс.Метрика